Wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym

        Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ważny dla zdrowia człowieka jest dostęp do świeżego powietrza, w pomieszczeniach, w których spędza on ponad 70% czasu. Dla zapewnienia tego komfortu, jak również dobrego samopoczucia potrzebna jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która zapewnia równomierną wymianę powietrza zużytego na powietrze świeże.

http://peflex.pl/movie/system-wentylacji-mechanicznej-peflex-medium.mp4

Jak działa wentylacja mechaniczna?

        Rekuperator, czyli wymiennik ciepła pozwala na przepływ zimnego strumienia powietrza tuż obok powietrza ciepłego, które jest wywiewane z domu. Ponieważ te dwa strumienie przepływają obok siebie, a pomiędzy nimi znajduje się cienka płyta, nawiewane powietrze jest ogrzewane ciepłem ze strumienia wywiewanego.

Zalety wentylacji mechanicznej w domu:

  • odzysk ciepła nawet do 95% - dzięki rekuperacji, czyli nagrzewaniu nawiewanego powietrza, nie ponosimy dużych strat cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej,

  • stała wymiana powietrza zapobiega powstawaniu pleśni i wilgoci,

  • rekuperator zapewnia optymalny i kontrolowany dopływ świeżego powietrza dzięki zastosowaniu skutecznych filtrów,

  • bezpieczeństwo i brak przeciągów - nie ma potrzeby otwierania okien,

  • łatwość czyszczenia.

 

        Wentylacja mechaniczna jest nie tylko ekonomiczna, ale również energooszczędna i ekologiczna, dlatego też Firma Szerbud uwzględnia budowę wentylacji mechanicznej w domu jednorodzinnym już na etapie projektu. Ponadto budynki są przystosowane do montażu pompy ciepła.
 

MASZ PYTANIA?
ZOSTAW SWÓJ NUMER - ODDZWONIMY!

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w możliwie jak najszybszym czasie. Dane wykorzystamy jedynie do nawiązania kontaktu.

+48 17 85 86 412605 151 882
biuro@szerbud.pl
FACEBOOK
YOUTUBE
LOKALIZACJA